Wczasy pod gruszą

Wczasy pod gruszą są niezwykle popularnym świadczeniem, które wypłacane zostaje w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Jednak nie występuje ono obligatoryjnie w każdym przedsiębiorstwie. Co warto o nim wiedzieć? Komu przysługuje? Czy każda pracodawca ma obowiązek wypłacić swoim pracownikom słynne wczasy pod gruszą? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Biuro rachunkowe – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Korzystanie z usług księgowych to dziś konieczność. Ciągłe zmiany w podatkach są koszmarem przedsiębiorców. Jeden z ostatnich rankingów, z 2020 roku, uznał polski system podatkowy jako jeden z najgorszych wśród krajów OECD. Tu należy przypomnieć, że do tej organizacji należy 36. państw. Większość typowo wolnych gospodarek kapitalistycznych należy do tej organizacji. Prawie cała Unia Europejska, USA, Japonia, Kanada, czy Australia. Polska była na 34. miejscu, jedynie przed Chile i Włochami. Skala tego problemu, pokazuje jak ważnymi są dla firm usługi rachunkowe.

Jakich danych do wysyłki potrzebują sklepy internetowe?

Aby wysłać produkty do konsumenta, sprzedawca musi pozyskać od nabywcy odpowiednie dane kontaktowe. Obawy użytkowników przed ujawnianiem swoich danych w sieci są zrozumiałe, jednak podczas bezpiecznych zakupów jest to uzasadnione i konieczne. W artykule omawiamy, jakie informacje są niezbędne do nadania paczki i jak upewnić się, że robisz zakupy w bezpiecznym sklepie internetowym.

Prowadzenie ksiąg podatkowych — jak wybrać odpowiednią firmę?

Zarówno podatnicy jak i inkasenci zobowiązani są do prowadzenia ksiąg podatkowych, czyli przychodów i rozchodów. Jednak ze względu na zawiłe i ciągle zmieniające się przepisy prawa większość przedsiębiorców decyduje się na powierzenie tych czynności zewnętrznym firmą, takim jak biura rachunkowe i księgowe. Czym kierować się przy ich wyborze, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami? Podpowiadamy.

Rodzaje faktoringu – co warto o nich wiedzieć?

Faktoring stał się bardzo popularną usługą, z której korzysta coraz więcej osób, prowadzących swoje firmy. Jest on dedykowany wszystkim tym, którzy sprzedają swoje towary bądź usługi innym firmom, zapewniając tym samym kredyt kupiecki, czyli możliwość zapłaty w późniejszym terminie. Rozwiązanie to może być problematyczne dla zachowania płynności finansowej danego przedsiębiorstwa. Jak w tym przypadku może pomóc faktoring i co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy.

Dlaczego tak ważne jest, aby sprawnie odbierać i nadawać paczki u kuriera?

Korzystając z usług firm kurierskich, powinno szanować się czas pracy kurierów, a także innych odbiorców i nadawców. Z tego też powodu zarówno odbiór, jak i nadanie przesyłki powinno odbywać się tak szybko, jak tylko to możliwe. Warto wiedzieć, jak usprawnić te dwie czynności i dzięki temu ułatwić pracę kurierom.

Czy technologia wpływa na branżę e-commerce?

Branża e-commerce od początku istnienia opierała się na zdrowej rywalizacji z tradycyjnym handlem, jednak finalnie obie gałęzie połączyły swoje siły. W dużej mierze pozwoliło to stworzyć cały system usług opierający się na sprzedaży w różnym stopniu łączącej oba modele. Coraz bardziej dynamiczny rozwój branży e-commerce pozwala wdrażać nowe technologie i rozwiązania, które mają usprawnić dostarczanie przesyłek, ułatwić ich nadawanie czy skrócić czas od złożenia zamówienia do jego finalizacji.