Jak zamówić kuriera do domu?

Chcesz nadać paczkę, ale nie wiesz, jak zamówić kuriera do domu? Jesteś w odpowiednim miejscu! W poniższym artykule wyjaśniamy, jak nadać paczkę kurierską, jak zamówić kuriera w celu jej odbioru do swojego domu oraz w jaki inny sposób możesz wysłać przesyłkę do dowolnego miejsca w Polsce. Zapraszamy do lektury!

Nadawanie paczek kurierskich – jak to zrobić?

Nadawanie paczek kurierskich jest możliwe na wiele sposobów. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by kurier odebrał przesyłkę z Twojego domu czy mieszkania, masz kilka opcji. Możesz poszukać tego typu ofert bezpośrednio na stronach poszczególnych przewoźników lub zapoznać się z ofertami zgromadzonymi na serwisach zrzeszających wiele firm kurierskich w jednym miejscu. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, będziesz musiał uzupełnić wszystkie wymagane na stronie informacje.

Do wygenerowania dokumentu przewozowego potrzebne będą dane nadawcy i odbiorcy, określenie wymiarów oraz wagi paczki oraz opłacenie usługi. Możesz opłacić nadanie online, a w niektórych przypadkach także przy odbiorze paczki przez kuriera. Warto zorientować się, czy dany przewoźnik oferuje wydruk dokumentu przewozowego, czy może musisz zrobić to samodzielnie. Jeśli posiadasz własną drukarkę, nie będzie to stanowiło problemu. Jeśli nie, to koniecznie wybierz opcję, w której to kurier dostarczy etykietę wygenerowaną specjalnie na Twoją paczkę. Bez dokumentu paczka nie będzie mogła bowiem dotrzeć do odbiorcy.

Zamawianie kuriera do domu – krok po kroku

Gdy zrobisz już wszystko to, co opisaliśmy w instrukcji powyżej, zyskujesz możliwość wyboru terminu, w którym odwiedzi Cię kurier. Nadanie w ten sposób to nie tylko wygodne, ale i bezpieczne rozwiązanie, niezależnie od rodzaju wysyłanego towaru. Po ustaleniu dogodnego dnia i godziny odbioru oraz opłaceniu całej usługi, możesz już oczekiwać przyjazdu kuriera. Pamiętaj, że gdy przewoźnik dotrze już pod Twoje drzwi, paczka musi być zapakowana i gotowa do nadania.

Kurier – nadanie tylko w domu?

Nadawanie paczek kurierskich możliwe jest nie tylko w domu. Opcja ta jest bardzo wygodna, ponieważ nie musisz nigdzie wychodzić – wiąże się jednak z oczekiwaniem na przewoźnika, co niekiedy z różnych przyczyn może się przedłużyć. Jeśli zależy Ci na jak najszybszym nadaniu paczki, warto wybrać się do Paczkomatu lub podobnego punktu nadania. By nadać przesyłkę w Paczkomacie, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej lub ze strony Szybkie Nadania. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych informacji i wygenerowaniu etykiety lub kodu nadania, możesz umieścić przesyłkę w skrytce. Aplikacja umożliwia wysyłkę bez konieczności drukowania dokumentu.

Jeśli chcesz wysłać paczkę w punkcie nadania, określ konkretny punkt podczas uzupełniania formularza wysyłkowego. Z przygotowaną do wysyłki paczką udaj się do wybranego miejsca i wręcz ją osobom z obsługi. Zarówno paczki nadane w Paczkomacie, jak i w pozostałych punktach nadania zostaną odebrane przez kurierów, a następnie doręczone do swoich adresatów.

Dodaj komentarz