Kogo dotyczy postępowanie restrukturyzacyjne?

Postępowanie restrukturyzacyjne może być alternatywą dla przedsiębiorstw, które nie mogą podjąć się ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Kogo dotyczy postępowanie restrukturyzacyjne i z czym się wiąże?

Postępowanie restrukturyzacyjne – co to takiego i kogo dotyczy?

Postępowanie restrukturyzacyjne w Gliwicach może być odpowiedzią na trudną sytuacją finansową firmy. Istnieje prawdopodobieństwo, że wraz ze wzrostem przedsiębiorstwa rosną także potrzeby, koszty i zobowiązania wobec różnych podmiotów. Nagłe problemy, zmiany przepisów prawa, nieuczciwi kontrahenci, nowe podatki – te i inne okoliczności mogą poważnie zaburzyć płynność finansową przedsiębiorstwa i doprowadzić je na skraj bankructwa.

W takich sytuacjach rozwiązaniem wydaje się wystąpienie do sądu o ogłoszenie upadłości. Jednakże nie zawsze jest to możliwe. Sąd może nie przychylić się do tego wniosku lub sytuacja z wierzycielami blokuje to. Czasami także właściciele nie chcą korzystać z takiej opcji. Alternatywą staje się restrukturyzacja. Zmiany te powinny zostać prowadzone pod nadzorem kancelarii prawnej, specjalizującej się w takich operacjach. Pozwala to na uniknięcie problemów natury prawnej i zapewnia, że wszystkie strony wyjdą na tym odpowiednio.

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela odpowiada na potrzeby firm borykających się z problemami finansowymi, które zaprowadziły je na skraj opłacalności funkcjonowania. Kiedy już zdążyły odrzucić możliwość upadłości, restrukturyzacja zdaje się być jedynym sensownym rozwiązaniem. Kancelaria prawna nie tylko wspomoże przedsiębiorstwo w przejściu tego procesu, ale także może stanowić wsparcie w negocjacjach z wierzycielami. Zdecydowanie warto skorzystać z jej usług i profesjonalizmu zatrudnionych w niej prawników. Przepisy są na tyle skomplikowane, że samodzielne odnalezieniem się w nowej i stresującej sytuacji nie będzie proste dla nikogo, zwłaszcza dla osób, które nie ukończyły prawa.

Dodaj komentarz