Pożyczki pod zastaw samochodu – kredyt bez zdolności kredytowej!

Jeśli poszukujesz sposobu na szybki zastrzyk gotówki, to świetnie trafiłeś! Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania, jest rozwiązaniem dla tych ludzi, którzy nie posiadają zdolności kredytowej, albo są wpisani w BIK i KRD. Jest to bardzo szybki sposób, wymagający małego nakładu pracy i minimum formalności. Jeśli posiadasz w miarę nowy samochód i jesteś jego jedynym właścicielem, a potrzebujesz gotówki i to szybko, to zapraszamy do lektury. Wyjaśnimy na czym polega taka pożyczka i jakie warunki trzeba spełnić.

Kredyt pod zastaw samochodu – co musisz wiedzieć? 

Kredyt taki udzielany jest osobom, które zdecydują się, w ramach zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, zastawić swój samochód. Sprawa wygląda następująco – jeżeli spłacasz należność, będziesz mógł zatrzymać swój ukochany pojazd. Jeżeli jednak nie płacisz rat kredytowych to niestety stracisz samochód. Kwota, którą uzyskamy za zastaw samochodu różni się, w zależności od posiadanego przez nas samochodu. Należy pamiętać, że mimo otrzymania kredytu pod zastaw samochodu nadal będziemy mogli korzystać z naszego auta. Oczywiście istnieje również możliwość wzięcia kredytu, zastawiając inne, równie wartościowe rzeczy, które posiadamy. To rozwiązanie jednak jest o wiele bezpieczniejsze, aniżeli zastaw naszych posiadłości.

Kredyt pod zastaw samochodu – kto może ją otrzymać?

O kredyt takowy może starać się każdy właściciel auta, który jest jedynym właścicielem tego pojazdu.  Samochód nie może być dzielony z innymi osobami. Ratę kredytu, oraz kwotę, którą otrzymamy możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora. Osoby z niską zdolnością kredytową również mogą starać się o takowy kredyt. Jak również takie, które posiadają aktywne zajęcia komornicze albo wpisane są w KRD i BIK. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie spełniają ww. warunków udzielenia kredytów na tradycyjnych warunkach.

Jakie warunki należy spełnić?

Aby mieć możliwość uzyskania pożyczkę pod zastaw samochodu, pierwszym i najważniejszym warunkiem będzie oczywiście posiadanie sprawnego samochodu. Auto nie może zostać uznane za stare(nie tyczy się to aut kolekcjonerskich czy zabytkowych, które potrafią być o wiele bardziej wartościowe). Oczywiście im większa wartość pojazdu, tym większa możliwa do otrzymania gotówka. Kolejnymi warunkami są:

  • ważny dowód osobisty,
  • pełnoletność,
  • ważne ubezpieczenie OC/AC,
  • dowód rejestracyjny,
  • ważny przegląd techniczny.

Jeśli spełniamy i akceptujemy powyższe warunki, to możemy złożyć wniosek o kredyt pod zastaw samochodu przez internet, bądź też w placówce parabanku.

Co po akceptacji warunków?

Jeżeli nasz wniosek zostanie zaakceptowany przez pożyczkodawcę dostaniemy umowę do podpisania. Należy pamiętać, aby dokładnie przeczytać warunki umowy, żeby przypadkowo i w pośpiechu nie zgodzić się na niekorzystne dla nas warunki. Po podpisaniu umowy będziemy proszeni o wpisanie kredytodawcy jako współwłaściciel pojazdu. Możemy to zrobić w Wydziale Komunikacji, znajdującym się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wypełnieniu wniosku, wracamy z potwierdzeniem do pożyczkodawcy. Teraz pozostaje czekać na pojawienie się środków na naszym koncie.

Na https://autokapital.pl dowiecie się więcej o kredycie pod zastaw samochodu, obliczycie wartość takiego kredytu, oraz złożycie wniosek.

Dodaj komentarz