Opony całoroczne – dla kogo?

Większość kierowców przyzwyczajona jest do konieczności zmiany opon sezonowych wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Nie ma wątpliwości, że opony letnie i zimowe nieustannie cieszą się dużą popularnością, ale depczą im po piętach opony całoroczne, które z każdym rokiem zyskują coraz więcej zwolenników. Ich charakterystyka jest jednak na tyle specyficzna, że są one optymalnym wyborem dla kilku grup kierowców. Zatem czym są opony wielosezonowe i dla kogo będą odpowiednie?

Opony całoroczne – krótka charakterystyka

Jak można się łatwo domyślić, opony całoroczne to rodzaj ogumienia, które użytkuje się przez cały rok, niezależnie od zmieniającej się pogody. Opony wielosezonowe powinny sprawdzać się zarówno latem, kiedy temperatury niejednokrotnie przekraczają 30 oC, jak również zimą, gdy nawierzchnia pokryta jest warstwą lodu, świeżego śniegu czy błotem pośniegowym. Tego rodzaju ogumienie powinno również spełniać swoje zadanie w trudnych warunkach atmosferycznych, na mokrej i śliskiej drodze. Dlatego też do ich produkcji stosuje się specjalną mieszankę gumową, która powinna być stosunkowo twarda, aby sprostać wysokim temperaturom i nie ulegać nadmiernej eksploatacji. Guma powinna być również na tyle elastyczna, aby zapewniała komfort i bezpieczeństwo jazdy w zimie.

Opony wielosezonowe i ich zalety

To, co zachęca kierowców do zakupu wysokiej jakości opon całorocznych, które można znaleźć m.in. na stronie https://noweopony.pl/opony/caloroczne, to brak konieczności zmiany ogumienia wiosną i jesienią. Trzeba przyznać, że jest to dosyć uciążliwe i czasochłonne, zwłaszcza gdy po przeprowadzonym zabiegu aura płata nam figle. Drugim argumentem przemawiającym za zakupem opon całorocznych jest eliminacja problemu związanego z przechowywaniem opon sezonowym, a nie każdy dysponuje odpowiednimi do tego warunkami. Warto również wspomnieć o oszczędnościach związanych z zakupem opon uniwersalnych, które mogą okazać się naprawdę znaczące. Warto również pamiętać o zakupie wysokiej klasy opon od uznanych producentów, których ogromny wybór znajdziemy na https://noweopony.pl/opony/caloroczne/205/55/r16.

Opony całoroczne – dla kogo?

Opony wielosezonowe to ciekawa alternatywa dla ogumienia sezonowego, ale ze względu na swój uniwersalny charakter sprawdzi się wyjątkowo dobrze w przypadku konkretnych grup kierowców. Opony całoroczne będą idealnym rozwiązaniem dla osób korzystających z samochodu głównie w obszarach miejskich, a także w obliczu niskich przebiegów w skali roku. Opony są wtedy mniej narażone na zużycie. Tego rodzaju ogumienie powinno być także przydatne w przypadku kierowców prowadzących preferujących jazdę ekonomiczną, spokojną i bez tendencji do wykonywania nagłych manewrów.

Dodaj komentarz