Jak usprawnić obsługę klienta w firmie?

Obsługa klienta to szczególnie ważny dział w firmie. Od profesjonalizmu pracowników call center zależy nie tylko zadowolenie klienta, ale często również sprzedaż produktów czy usług oraz pozytywny wizerunek marki. W celu usprawnienia obsługi klienta w przedsiębiorstwie warto wykorzystywać profesjonalne narzędzia i programy.

System call center Thulium – dla poprawy efektywności Twojej firmy

Oprogramowanie call center Thulium to zaawansowane narzędzie do odbierania i obsługi połączeń przychodzących z poziomu przeglądarki. Posiada wiele praktycznych funkcji i udogodnień, dzięki którym skutecznie usprawnia codzienną pracę działu obsługi klienta. Narzędzie wyposażono m.in. w dynamiczny edytowalny IVR, opcję identyfikacji klienta wraz z wyświetleniem zapisanej historii kontaktów, funkcję kolejkowania połączeń i oddzwonienia oraz wbudowaną wirtualną centralę telefoniczną VoIP.

W czym system Thulium pomoże Twojej firmie?

Dzięki wielu innowacyjnym, przydatnym funkcjom system call center Thulium przyspieszy i ułatwi pracę specjalistów obsługi klienta. Opcja identyfikacji klienta w CRM umożliwia automatyczne rozpoznawanie klientów, którzy już wcześniej dzwonili do przedsiębiorstwa. Narzędzie wyświetli konsultantowi kartę z najważniejszymi danymi uzyskanymi podczas poprzednich kontaktów telefonicznych, przez czat, Facebook Messengera czy pocztę e-mail, w tym zwłaszcza imię i nazwisko dzwoniącego. W efekcie pracownik będzie mógł spersonalizować rozmowę, zwracając się po imieniu do klienta. Sposób ten pozwoli zmniejszyć dystans między dzwoniącym a firmą, umożliwi budowanie wizerunku spółki jako profesjonalnej marki, która podchodzi indywidualnie do każdej osoby.

obsluga klienta

Funkcja oddzwaniania przypomni z kolei konsultantom o konieczności zatelefonowania do klientów, którzy nie mogli czekać na rozmowę i odłożyli słuchawkę. Każde nieodebrane połączenie to strata wizerunkowa, ale i finansowa dla Twojej firmy. Dzięki tej opcji możesz przesunąć ciężar kontaktu z klienta na firmę i mieć pewność, że żaden cenny kontakt nie zostanie przeoczony.

System call center wyposażony w IVR daje gwarancję, że klient zawsze zostanie przekierowany do odpowiedniej osoby. Proste, przyjazne komunikaty typu: „Jeśli chcesz połączyć się z działem handlowym, wybierz 1”, a także wybieranie tonowe i automatyczne łączenie zgodne z wolą klienta pozwalają uporządkować pracę różnych działów. Dają też pewność, że klient szybko i skutecznie zostanie przekierowany do odpowiedniego specjalisty, który udzieli mu szczegółowych informacji i odpowiedzi na pytania. Utworzenie drzewa IVR jest proste i nie wymaga pomocy działu IT.

Funkcja kolejkowania połączeń pozwala natomiast poinformować klienta, jak długo będzie czekał na połączenie z konsultantem. Dzwoniący nie zostanie rozłączony, nawet gdy wszyscy specjaliści będą aktualnie zajęci. Dzięki temu klient pozostanie na linii, a w czasie oczekiwania na połączenie może wysłuchać nagrania dotyczącego promocji albo innych ważnych komunikatów.

Przedstawione funkcje to zaledwie część z przydatnych udogodnień oferowanych przez nowoczesny system call center. Dowiedz się, w czym jeszcze może pomóc Twojej firmie oprogramowanie Thulium.

Dodaj komentarz